Jaki prezent na komunię dla chłopca kupić

Pamiątka, przypominająca o ważnym wydarzeniu

Dla osób wierzących, przyjęcie sakramentu Pierwszej Komunii Świętej jest niezwykle istotnym wydarzeniem. Dlatego też, przyjęło się, że w z okazji Komunii dzieci otrzymują różnego rodzaju prezenty. Nie jesteś pewny, jaki prezent na komunię dla chłopca z księgarni internetowej wybrać, żeby sprawić mu radość, a jednocześnie podarować piękną pamiątkę, która będzie mu przypominać o dniu Pierwszej Komunii? Polecamy zajrzeć do księgarni, najlepiej katolickiej. W takich miejscach z łatwością znajdziesz pięknie wydane książki oraz albumy, o tematyce pierwszokomunijnej. Decydując się na zakup książki, zyskujesz możliwość własnoręcznego napisania dedykacji. Taka książka z dedykacją może być bardzo wzruszającym prezentem, do którego dziecko będzie chętnie wracało po latach. 

Jaką książkę wybrać?

Pierwsza Komunia Święta to ważny dzień, dlatego też warto zadbać o to, żeby był on wyjątkowym przeżyciem dla dzieci, które po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa do swojego serca. Prezent na komunię dla chłopca pod postacią książki, powinien łączyć w sobie nawiązania religijne, z zainteresowaniami dziecka. Możesz więc zdecydować się na książkę opowiadającą historię nawrócenia, historię przyjaźni z Bogiem lub innymi ludźmi, świadectwo związane z przygotowaniami do Pierwszej Komunii lub np. album, w którym znajdować się będą piękne zdjęcia związane z różnymi tradycjami, dotyczącymi przyjmowania tego sakramentu. Możliwości jest naprawdę dużo. Jeżeli będziesz miał wątpliwości i trudności ze zdecydowaniem się na konkretną książkę, zawsze możesz poprosić o pomoc sprzedawcę lub też skontaktować się z zaprzyjaźnionym duchownym i poprosić go o radę. 

Książka może być samodzielnym prezentem lub dodatkiem do większego upominku. Zanim wręczysz dziecku prezent, pamiętaj, żeby wypisać dedykację. Pisz od serca, życząc dziecku tego, czego z pewnością będzie potrzebowało w życiu. Do książki możesz dołączyć również zakładkę, np. ręcznie robioną lub ozdobioną ulubionym motywem chłopca. Tak, żeby pokazać mu, że jest dla ciebie ważną osobą.